RSS feed for Danita
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fries! The Movie

Fries! The Movie

×
Edit this entry  
16
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
Edit this entry  
09
Mucho Mucho Amor

Mucho Mucho Amor

2020
×
Edit this entry  
05
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
20
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Isn't She Great

Isn't She Great

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Edit this entry  
17
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Beauty

Black Beauty

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Edit this entry