RSS feed for Danita

Danita has logged 198 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Edit this entry  
17
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Double Happiness

Double Happiness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Beauty

Black Beauty

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ladies in Lavender

Ladies in Lavender

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
8

8

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
29
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coming Home Again

Coming Home Again

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Tammy's Always Dying

Tammy's Always Dying

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Seberg

Seberg

2019
×
★★★½
Edit this entry