• The Good Boss

    ★★★★★

  • Oslo

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Salisbury Poisonings

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Hamsa

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • Resistance

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Villain

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Harriet

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • The Human Factor

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crescendo

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Yesterday

  • Us

  • Beats

    ★★★★

  • Manhunt

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • Everybody in the Place: An Incomplete History of Britain 1984-1992

    ★★★½

  • Tel Aviv on Fire

    ★★★★

  • Hereditary

  • Early Man

    ★★★★

  • McMafia

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Good Time

  • The Foreigner

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

  • In Between

  • Free State of Jones

    ★★★½

  • Message from the King

    ★★★½

  • Disturbing the Peace

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Septembers of Shiraz

    ★★★★

  • Spotlight

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★

  • Gone Girl

  • Pride

    ★★★★

  • The Imitation Game

  • Dancing Arabs

  • The Honourable Woman

  • '71

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★

  • Enemy

  • Locke

  • Now You See Me

    ★★½

  • Dancing in Jaffa

  • Skyfall

  • The Dark Knight Rises

  • The Other Son

    ★★★★

  • A Bottle in the Gaza Sea