danito1987 has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Resistance

Resistance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunting Party

The Hunting Party

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Manhunt

Manhunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Human Factor

The Human Factor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Villain

Villain

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Septembers of Shiraz

Septembers of Shiraz

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry