Sort by

daniy has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Double

The Double

2011
×
Edit this entry  
03
Hart's War

Hart's War

2002
×
Edit this entry  
03
Open Range

Open Range

2003
×
Edit this entry  
31
Training Day

Training Day

2001
×
Edit this entry  
31
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
31
The Art of War

The Art of War

2000
×
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Speak

Speak

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
10
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
Edit this entry  
10
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Potion No. 9

Love Potion No. 9

1992
×
Edit this entry  
25
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
06
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
Edit this entry  
05
Cosmoball

Cosmoball

2020
×
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
02
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unholy

The Unholy

2021
×
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
27
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Edit this entry  
26
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry