• The Tax Collector

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

    ★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Suspiria

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★