Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Where Does Your Hidden Smile Lie?

Where Does Your Hidden Smile Lie?

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
28
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
25
Life Kills Me

Life Kills Me

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Frogs

The Frogs

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Expiration Date

Expiration Date

2023
×
★½
Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Choose Love

Choose Love

2023
×
½
Edit this entry  
02
Me & The Beasts

Me & The Beasts

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
½
Edit this entry  
31
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★½
Edit this entry  
31
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
½
Edit this entry  
28
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Nefarious

Nefarious

2023
×
½
Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
½
Edit this entry  
25
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Half Brothers

Half Brothers

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★½
Edit this entry  
17
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Have Electric Dreams

I Have Electric Dreams

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
½
Edit this entry  
14
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Zom 100: Bucket List of the Dead

Zom 100: Bucket List of the Dead

2023
×
★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Case of Hana & Alice

The Case of Hana & Alice

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Totem

Totem

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
What If

What If

2013
×
★★½
Edit this entry