RSS feed for Curtis

Curtis has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wizards

Wizards

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guardian

The Guardian

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ladder 49

Ladder 49

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry