Sort by

Dan has logged 277 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Primal

Primal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daddy

Daddy

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Switch

A Christmas Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ava

Ava

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Six Weeks

Six Weeks

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Lucy Fell

If Lucy Fell

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scissors

Scissors

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knight Moves

Knight Moves

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry