Sort by

Dan has logged 324 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Hollywood Christmas

A Hollywood Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Lot Like Christmas

A Lot Like Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Carolina

Christmas in Carolina

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spawn

Spawn

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Getting Physical

Getting Physical

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rich Girl

Rich Girl

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Claydream

Claydream

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stutz

Stutz

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whole Wide World

The Whole Wide World

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghosts of Christmas Always

Ghosts of Christmas Always

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry