• Lightyear

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Senior Year

    ★★

  • Sneakerella

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Janes

    ★★★½

  • Lucy and Desi

    ★★½

  • The Royal Treatment

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Holiday Rush

    ★★½