Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Janes

The Janes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
21
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Riding Alone for Thousands of Miles

Riding Alone for Thousands of Miles

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★
Edit this entry  
10
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
★★½
Edit this entry  
10
Sailing with Bushnell Keeler

Sailing with Bushnell Keeler

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★★★½
Edit this entry  
10
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry