• Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • White Riot

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Bait

    ★★★★½

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Party

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • The Levelling

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Amy

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★½

  • Pride

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Frank

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • About Time

    ★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★

  • Identity Thief

    ★★