• Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★½

  • Purple Hearts

  • Not Okay

    ★½

  • Groot Takes a Bath

  • Nope

    ★★★★★

  • Magnum Opus

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

  • Hustle

    ★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★★

  • Far from the Tree

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★