Sort by

daniel has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vibrations

Vibrations

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Human Nature

Human Nature

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry