• Beavis and Butt-Head Do the Universe

  • Minions: The Rise of Gru

  • Lightyear

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • The Bob's Burgers Movie

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Northman

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

  • Deep Water

  • The Bad Guys

  • Ambulance

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • Studio 666

  • The Batman

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

  • The Outfit

  • I Want You Back

  • Uncharted

  • Marry Me

  • Death on the Nile

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

  • Navalny

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Piggy

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • My Old School

    ★★★½

  • Alice

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Our Home

  • Nanny

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • 2nd Chance

    ★★★

  • The Exiles

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★

  • Breaking

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Emergency

  • A Love Song

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Princess

    ★★★½