Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★½
Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster

Monster

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
G.I. Joe: Ever Vigilant

G.I. Joe: Ever Vigilant

×
Read the review Edit this entry  
11
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kika

Kika

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Volver

Volver

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry