Sort by

dannijels has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Brothers Lionheart

The Brothers Lionheart

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
31
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Offscreen

Offscreen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chestnut Man

The Chestnut Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Den anden side

Den anden side

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
7 Years of Lukas Graham

7 Years of Lukas Graham

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Birds

Killing Birds

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Polle fiction

Polle fiction

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Great White

Great White

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
Read the review Edit this entry