• Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Nadie sabe para quien trabaja

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★★

  • Going in Style

    ★★½

  • Ghost in the Shell

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★½

  • Lost in London

    ★★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★★★

  • Frat Star

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Michael Che Matters

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Masterminds

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • Snowden

    ★★★★

  • Lion

  • Mascots

    ★★½

  • Sully

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Team Thor

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Absolutely Fabulous: The Movie

  • Nerve

    ★★★★