• Squid Game

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • WandaVision

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Seberg

  • Ready or Not

    ★★

  • The Scratch Saga

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★½

  • Fyre

    ★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

  • Venom

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Birthmarked

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★