Danny has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Click

Click

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dance Squared

Dance Squared

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Megamind

Megamind

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry