• Bad Trip

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Billy Star

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½