Sort by

Harry has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
White Lightnin'

White Lightnin'

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Honour and Obey

Love, Honour and Obey

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pusher 3

Pusher 3

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apostle

Apostle

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Business

The Business

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Extinction

Extinction

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry