Sort by

Danny JP has logged 39 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Admission

Admission

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Movies

Home Movies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beast

Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brubaker

Brubaker

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry