RSS feed for Danny

Danny has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lion

Lion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
End Game

End Game

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry