Sort by

Danny has logged 30 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
What's on Your Mind?

What's on Your Mind?

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Show Boat

Show Boat

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
Read the review Edit this entry