Sort by

kate has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry