kate has logged 11 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry