RSS feed for Dan
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Arkansas

    ★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Uncorked

    ★★★★

  • Human Capital

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Photograph

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Vick

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Be Water

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Hammer

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Line of Duty

    ★★½

  • Feast of the Seven Fishes

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Noelle

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Cold Brook

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Mister America

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★

  • Inherit the Viper

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★

  • Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • VFW

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★