RSS feed for Dan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Infinity Chamber

Infinity Chamber

2016
×
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Stooge

Stooge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Focus

Focus

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Remember

Remember

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Captive

The Captive

2014
×
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Eichmann Show

The Eichmann Show

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★
Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
04
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry