Sort by

DanRanza ☠️ has logged 610 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slashing Silverlake

Slashing Silverlake

×
Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Loser Leaves Town

Loser Leaves Town

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
10
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry