Dan has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Premonition

Premonition

2007
×
★½
Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Millionaire Dog

Millionaire Dog

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kindergarten Cop 2

Kindergarten Cop 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry