Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Craft

The Craft

1996
×
Edit this entry  
29
Save State

Save State

2023
×
Edit this entry  
27
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
Edit this entry  
25
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
Edit this entry  
13
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
Edit this entry  
09
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Edit this entry  
08
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
Edit this entry  
07
The Blackening

The Blackening

2022
×
Edit this entry  
07
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Edit this entry  
06
Black Box Investigations

Black Box Investigations

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Edit this entry  
31
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
25
8½

1963
×
Edit this entry  
25
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Tale of Despereaux

The Tale of Despereaux

2008
×
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark: The Adaptation

Raiders of the Lost Ark: The Adaptation

2003
×
Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
Edit this entry  
08
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
Edit this entry  
06
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
Edit this entry  
03
The Slumber Party

The Slumber Party

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
Read the review Edit this entry  
24
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry