• Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Wolf

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Karen

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Semiotic Plastic

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • A Chiara

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½