RSS feed for Dan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Domino

Domino

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Animals

Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry