• The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bicycle Thieves: Pumped Up

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Saint Frances

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★