• Drowning in Potential

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

  • Jagged

    ★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

  • The Last Mercenary

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Seance

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Sasquatch

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Panda Bear It

  • Dinner

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Teenage Badass

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Dude With an Uzi

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Build the Wall

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Joe List: I Hate Myself

  • An American Pickle

    ★★★

  • Darkness On The Edge of Town

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★