RSS feed for dantesring
  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Confession Killer

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Polar

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Mara

    ★½

  • The Predator

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Alpha

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★½

  • How It Ends

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½