RSS feed for dantesring
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jubilee

Jubilee

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whisky and Ghosts

Whisky and Ghosts

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hostage

Hostage

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
The 'Human' Factor

The 'Human' Factor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Race

Death Race

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes Scream: A History of the Residents

The Eyes Scream: A History of the Residents

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost Honor of Katharina Blum

The Lost Honor of Katharina Blum

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tickle Me

Tickle Me

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wild One

The Wild One

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Exterminator 2

Exterminator 2

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Heckyl and Mr. Hype

Dr. Heckyl and Mr. Hype

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tentacles

Tentacles

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mara

Mara

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
S Is for Stanley

S Is for Stanley

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Master of the World

Master of the World

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burnt Offerings

Burnt Offerings

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry