Sort by

Daniel has logged 105 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Mickey Reece’s Belle Île

Mickey Reece’s Belle Île

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Lusty Crest

Lusty Crest

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Unfinished Business

Unfinished Business

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
They Salivate

They Salivate

2020
×
½
Edit this entry  
30
Düsseldorf

Düsseldorf

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Hipolita

Hipolita

2020
×
Edit this entry  
30
Emergency Action Plan

Emergency Action Plan

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
How to Re-Caulk Your Tub

How to Re-Caulk Your Tub

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
My Dog Stupid

My Dog Stupid

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jimi

Jimi

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Body & Bones

Body & Bones

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Shooting Star

Shooting Star

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
I Am in the World as Free and Slender as a Deer on a Plain

I Am in the World as Free and Slender as a Deer on a Plain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Shawl

The Shawl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pilar

Pilar

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Homo ErecTattoos

Homo ErecTattoos

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Jimi

Jimi

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Night in Camp Heebie Jeebie

A Night in Camp Heebie Jeebie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Crossed

Star Crossed

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Tomorrow I Will Be Dirt

Tomorrow I Will Be Dirt

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Routine: The Prohibition

Routine: The Prohibition

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Thin Blue Variety Show

Thin Blue Variety Show

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
SDR

SDR

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Solstice d'un cœur brisé

Solstice d'un cœur brisé

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
Edit this entry  
27
Our Own

Our Own

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl

Girl

2020
×
Edit this entry  
26
(You'll Make It In) Florida

(You'll Make It In) Florida

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Forbidden to See Us Scream in Tehran

Forbidden to See Us Scream in Tehran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jack and Jo Don't Want to Die

Jack and Jo Don't Want to Die

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Solution for Sadness

Solution for Sadness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Love Your Guts

I Love Your Guts

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Blocks

Blocks

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Wander

Wander

2020
×
Edit this entry  
24
Falling

Falling

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Abe

Abe

2019
×
★★★½
Edit this entry