Sort by

Daniel has logged 13 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Inhale, Exhale

Inhale, Exhale

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Apple

The Apple

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wrong

Wrong

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry