• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • The Panicked Priest's Pilgrimage to St. Peter's

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Greed

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Virtues

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★