• Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Close

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • The Drug King

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½