Sort by

danywalter1991 has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Close

Close

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry