Danzel has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry