dára has logged 32 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
Edit this entry  
28
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Sense8: A Christmas Special

Sense8: A Christmas Special

2016
×
Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Emperor's New Clothes

The Emperor's New Clothes

2015
×
Edit this entry  
17
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
Edit this entry  
10
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Edit this entry  
06
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The United Monster Talent Agency

The United Monster Talent Agency

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Furred Man

The Furred Man

2010
×
Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Compliance

Compliance

2012
×
★½
Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The X Files

The X Files

1998
×
Edit this entry