D has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry