Sort by

lainey🏹 has logged 24 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Troy

Troy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Newsies

Newsies

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry