• What Is a Woman?

    ★★★½

  • South Park the Streaming Wars

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • They Call Me Magic

    ★★★★

  • dreamlあnd

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Fantastic Beasts: A Natural History

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • The Midnight Maiden War

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • The King's Man

    ½

  • Snowdrop

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Black Friday

  • Hellbound

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • Happiness

    ★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★½

  • Encanto

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Army of Thieves

    ½

  • Eternals

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • T0-B1

    ★½

  • The Ninth Jedi

    ★★

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Moonlight Shadow

    ★★★½

  • The Last Duel

  • The Guilty

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Komi Can't Communicate

    ★★★½