RSS feed for sayna
  • Shrek 5

  • Dune

  • Unsettling Scenes

  • A Smaller World

    ★★★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Scenes from My Life

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Play The Wind

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Seasons of Loss

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Camp! The Movie

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Wine Country

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Red Film

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★